English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کنگره ملی عقیق و ارغوان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد

کنگره ملی عقیق و ارغوان با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان داد
نخستین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان به میزبانی ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نخستین کنگره ملی اربعین در آیینه شعر اقوام ایرانی با عنوان عقیق و ارغوان شامگاه چهارشنبه در مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی ایلام با حضور جمعی از مسئولان کشوری و محلی و شاعرانی از استان های مختلف کشور برگزار شد.

در این محفل ادبی شاعرانی از استان های گیلان، مازندران، کردستان، خراسان، فارس، سمنان ، خوزستان، لرستان، آذربایجان شرقی و ایلام تازه ترین اشعار خود را در وصف اباعبدالله(ع) قرائت کردند.

قرائت اشعار شاعران شرکت کننده با زبان ها و گویش های کردی، خوزی، سمنانی، شوشتری، آذری، عربی، خراسانی، گیلکی، مازنی، سورانی و... جذابیت این محفل ادبی و معنوی را دوچندان کرد.

میهمان ویژه این آیین معاون فرهنگی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بود که وی نیز در میان سخنرانی اش غزلی را در وصف اباعبدالله(ع) قرایت کرد.

حجت الاسلام سید حسین سیدی، با تقدیر از شاعران شرکت کننده در این محفل معنوی در اهمیت هنر گفت: چنانچه پیامبران امروز مبعوث می شدند از ابزار و زبان هنر برای بیان رسالتشان استفاده می کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام نیز در این آیین گفت: این کنگره در سال های آینده و همزمان با ایام اربعین با مشارکت شاعران قومیت های مختلف ادامه خواهد داشت.

عمران خود آموز اضافه کرد: با توجه به شرایط ویژه ایلام در تردد زائران اربعین حسینی این کنگره امسال برای نخستین بار به عنوان جایگزین جشنواره ملی رضوی در مرکز این استان برگزار شده است.

وی با ذکر اینکه این برنامه با مشارکت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) برگزار شده، تاکید کرد: در مجموع ۱۳۰ اثر شعر با گویش ها و زبان های محلی از سراسر کشور به دبیرخانه این کنکره ارسال شد.

در این برنامه ۱۳ شاعر به عنوان برگزیده معرفی که از این تعداد پنج نفر برتر و هفت نفر نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

جشنواره بین المللی امام رضا (ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی همه ساله دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه (س) تا میلاد امام رضا (ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار و ۱۰ سال متوالی استان ایلام میزبان این جشنواره بوده است.

برگزاری این جشنواره در استان ایلام از سال ۸۷ آغاز شد و تاکنون بصورت متوالی همه ساله در رشته های مختلف پیامک رضوی، تحقیق و پژوهش با موضوع رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی دهه کرامت برگزار شده است.

هفتمین جشنواره رضوی با موضوع خاطره نویسی پارسال در استان ایلام برگزار و در مجموع بیش از ۶۰۰ اثر از سراسر کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

این جشنواره امسال با موضوع شعر ویژه اربعین حسینی به میزبانی استان ایلام برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام
۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۲۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.